Autor Wiadomość
Grażyna Z.
PostWysłany: Wto 7:30, 01 Kwi 2014    Temat postu:

Dziękuję Panu doktorowi Pitakowi za pomoc w leczeniu mojej nerwicy. Sama nie mogłam sobie z nią poradzić, ale dzięki Panu zrozumiałam, że można się jej pozbyć, ale trzeba trochę nad sobą popracować. ćwiczyłam relaks i poznawałam siebie i zobaczyłam że jest we mnie dużo dobrej energii. To jakby niewiele, ale na początku terapii to bardzo dużo. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i nadal trenuję zdrowie.
Ciceron
PostWysłany: Pon 13:26, 16 Sie 2010    Temat postu:

Terapia nerwic, wad i zaburzeń mowy,
czytania i pisania

GABINET NEUROLOGOPEDYCZNY



Władysław Pitak

Cytat:
- pedagog kultury - Akademia Pedagogiczna w Słupsku;
- dyplomowany logopeda - Uniwersytet Gdański;
- psychoterapeuta rodzinny- Polska Fundacja Zaburzeń Mowy w Lublinie;
- muzykoterapeuta - CIDOTAM w Bydgoszczy;
- aktor estradowy z uprawnieniami reżyserskimi- MKiS w Warszawie;

specjalizacja - terapia nerwic i jąkania.


Praktyka zawodowa


Od 40 lat zajmuje się kształceniem zdolności twórczych za pomocą ekspresji muzyczno-dramatycznej (absolwent 4-letniego Studium Teatralnego COMUK w Warszawie, egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu artysty estradowego w specjalności aktorskiej i reżyserskiej, dyplom magistra pedagogiki )

Od 25 lat zajmuje się terapią nerwic , wad i zaburzeń mowy, czytania i pisania (Podyplomowe Studium Logopedyczne w Gdańsku , certyfikaty z muzykoterapii, jąkania wczesnodziecięcego i psychoterapii rodzin).

Badania i eksperymenty w zakresie muzykoterapii (pierwszy zawodowy muzykoteraputa prowadzący zabiegi zlecane przez lekarzy w sanatoriach Pomorza Środkowego).

Wykłady, pokazy warsztatowe i praktyczna terapia dzieci nerwicowych, jąkających się i dyslektycznych na sympozjach, konferencjach i turnusach rehabilitacyjnych.

Szkolenia dla biznesmenów, działaczy społecznych, dziennikarzy i polityków w zakresie retoryki , erystyki , marketingu i public relations.

Założyciel i prezes Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS w Koszalinie


Członkami Towarzystwa LOGOS są lekarze, logopedzi, psychoterapeuci , nauczyciele, aktorzy , dziennikarze i biznesmeni. Efektem współpracy ludzi wielu zawodów są własne filmy , nagrania dźwiękowe i opracowania technik i metod terapii i kształcenia zachowań w różnych sytuacjach

Gabinet wyposażony jest w podstawowe narzędzia i pomoce logopedyczne oraz w sprzęt audiowizualny . Towarzystwo posiada własne studio filmowe i fotograficzne.

.

Adres:


Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy „LOGOS”
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254




Kontakt:

e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
strony URL:
www.logos.pomorze.pl

.
golek
PostWysłany: Sob 19:40, 21 Lis 2009    Temat postu: Relaksacja osiągana podczas medytacji

Relaksacja - czym jest
Relaksacja osiągana podczas medytacji może mieć wiele poziomów.

Może to być relaksacja układu mięśniowego - najbardziej podstawowa, kiedy to odczuwamy, że nasze mięśnie są ciężkie. Poczucie ciężaru mięśni odpowiada stanowi rozluźnienia - jest to najbardziej podstawowa i wstępna relaksacja.
Dalszym krokiem może być to relaksacja układu wegetatywnego (np. narządów trawiennych), kiedy odczuwamy fizyczne ciepło w rożnych częściach ciała. O ile odczucie ciężaru było wyrazem rozluźnienia układu motorycznego (relaksacja mięśni), to odczucie ciepła wiąże się z rozluźnieniem układu wegetatywnego (relaksacja psychofizyczna) - mięśni poszczególnych organów wewnętrznych, które nie są bezpośrednio zarządzane świadomą wolą.

Kolejnym stopniem jest relaksacja emocjonalna, kiedy osiągamy łatwość w wywoływaniu w wyobraźni przyjemnych wyobrażeń i obrazów. Po rozluźnieniu mięśni, uspokojeniu oddechu, odczuciu ogólnej ciepłoty w ciele (lub lokalnie w wybranych partiach) zazwyczaj łatwo przychodzi nam rozluźnianie się (uwalnianie od napięć) poprzez wyobrażanie sobie jakichś przyjemnych scenerii natury.
Możemy np. wyobrażać sobie, że leżymy na plaży i słyszymy szum fal, wygrzewamy się do słońca, dotykamy całym ciałem przyjemnego, ciepłego piasku itd. Możemy wyobrażać sobie piękno lasu i śpiew leśnych ptaków itp.
Istotne jest to, że obrazy w naszej wyobraźni mogą pogłębiać poziom naszego rozluźnienia. Wewnętrzne obrazy bardzo silnie wpływają na nasze emocje i tego typu rozluźnianie się podczas wyobrażania sobie przyjemnych scenerii mają silne działanie terapeutyczne. Dlatego relaksacja emocjonalna jest znacznie łatwiejsza dzięki zastosowaniu gry wyobraźni.

Następnie możemy osiągnąć relaksację mentalną i rozluźnienia napięć ego - kiedy czujemy się w pełni jednością - z innymi ludźmi, życiem i całym Kosmosem. W zasadzie relaksacja mentalna jest już to właściwa medytacja. O ile zatem rozluźnianie mięśni poprzez odczuwanie ich ciężaru, rozluźnianie napięć wegetatywnych poprzez odczuwanie ciepła w ciele, czy rozluźnianie się emocjonalne poprzez pracę z wyobraźnią jest to w zasadzie relaksacja, to rozluźnianie napięć mentalnych jest przejściem do kolejnej fazy - od relaksacji do medytacji.
Przykładem tego typu relaksacji mentalnej jest medytacja uważności. Są to te techniki medytacji, które nie polegają na pracy z koncentracją, ale na samym skupianiu się na stanie wewnętrznej przytomności i obecności. Kiedy np. przez jakiś czas koncentrujemy się na jakimś punkcie, a potem pozostawiamy stan skupienia, ale już bez żadnego konkretnego punktu, na którym by się ono osadzało, to jest to właśnie relaksacja mentalna, lub inaczej - medytacja uważności. Należy ten stan utrzymywać przez jakiś czas - np. początkowo przez kilka minut. Z czasem staje się to coraz łatwiejsze.
W.Pitak
PostWysłany: Pią 10:01, 23 Paź 2009    Temat postu:

W terapii zaburzeń o charakterze nerwicowym zwykle proponuję ćwiczenia , które umożliwiają oderwanie się od myślenia o trudnych sprawach.

Według mnie, najlepiej nadają się do tego : relaks progresywny Jacobsona , a następnie trening autogenny Schultza. Zaletą obu ćwiczeń (nagranych na taśmie magnetofonowej lub płycie CD) jest możliwość samodzielnego wychodzenia z kryzysu.

Pierwsze sukcesy wzmacniają motywację do dalszej pracy nad sobą.

Kolejnym etapem, jest wyznaczenie sobie celów tzw. afirmacja. Pomaga w tym Psychocybernetyka Maltza (także na tasmie lub CD). Zaletą tego ćwiczenia jest możliwość ustalenia listy zadań do osiągnięcia, w konteksie przypominanych sobie własnych sukcesów lub przyjemnych chwil.

Najwyższym etapem rozpoznawania siebie jest eutonia i medytacja - wczuwanie się w siebie i obserwowanie swoich lęków i dolegliwości , a następnie podejmowanie decyzji o pozytywnych działaniach pomagających w osiągnięciu sukcesów zdrowotnych , zawodowych , rodzinnych itp.


Wskazane jest konsultowanie się z psychoterapeutą/trenerem, który wspomaga w osiaganiu rezultatu. Proponuję znaleźć takiego trenera i korzystać z jego pomocy. Na pewno będzie dobrze. Pozdrawiam.

Władysław Pitak
tel.094-340-60-06
600-809-254
Baisa-k
PostWysłany: Pią 12:07, 25 Kwi 2008    Temat postu:

Hmmm... najpierw musisz się troszkę wyciszyć i przestać bać, bo inaczej nie dasz sobie rady.
Może kup sobie ćwiczonka relaksacyjne, one pomagają
Hagart
PostWysłany: Pon 19:48, 14 Sty 2008    Temat postu: Młodzi mężczyźni nie spieszą się dziś do zakładania rodziny

Młodzi mężczyźni nie spieszą się dziś do zakładania rodziny
www.naszafamilia.fora.pl
www.naszekresy.fora.pl
www.wilnianie.fora.pl
krok
PostWysłany: Pią 14:39, 26 Paź 2007    Temat postu: Jeden krok do odstresowania

Jeden krok do odstresowania

„Zalecam pacjentom, aby odnaleźli swoją strefę komfortu i przestrzegali pewnych wskazówek”, mówi Jacobs. Dodatkowo, wskazane są częste zmiany pozycji, regularny stretching i zapewnienie sobie podstawowych akcesoriów biurowych, takich jak krzesło z regulacją siedziska i oparcia, podstawka do klawiatury, podnóżek i właściwe oświetlenie.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group