Autor Wiadomość
Logos
PostWysłany: Pon 20:49, 01 Lis 2010    Temat postu:


LOGOS-Koszalin
LOGOPEDIA MEDIALNA

Władysław Pitak



dla dziennikarzy, pracowników mediów, rzeczników prasowych, pracowników PR, menedżerów.

Zajęcia odbywają się w formie 3-dniowych zjazdów (od piątku do niedzieli).
W programie między innymi zajęcia obejmujące zagadnienia z zakresu estetyki żywego słowa, interpretacji tekstów, elementów retoryki, pracy nad głosem, pracy przy mikrofonie, przygotowania wystąpienia przed kamerą, kształtowania wizerunku, elementów psychologii w komunikacji, technik pokonywania stresu.

Prowadzi je logopeda, muzykoterapeuta, aktor estradowy, operator kamer filmowych i telewizyjnych, wizażysta – Władysław Pitak.


Adres:


Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy
„LOGOS”
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254



Kontakt:

e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
strony URL:
www.logos.pomorze.pl


.
ŁUD/sk
PostWysłany: Wto 8:16, 27 Maj 2008    Temat postu: Dyskalkulia - sposób na maturę

Uczniowie zaczynają ustawiać się w kolejkach do poradni psychologiczno–pedagogicznych

Jak uniknąć obowiązkowej od 2010 r. matury z matematyki? Uczniowie zaczynają ustawiać się w kolejkach do poradni psychologiczno–pedagogicznych po zaświadczenie o dyskalkulii, czyli zaburzeniu zdolności matematycznych - pisze "Dziennik Polski".
Specjaliści apelują do ministerstwa o prawne uregulowanie problemu. - W porównaniu z zeszłym rokiem szkolnym, zgłasza się do nas o połowę więcej osób – mówi Janina Nowińska, psycholog z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej dla Dzieci Dyslektycznych w Krakowie.

Problemy (tylko) z liczbami

Dyskalkulia to zaburzenie zdolności matematycznych, mające swoje źródło w genetycznych lub wrodzonych nieprawidłowościach pewnych części mózgu. Odpowiadają one bowiem za rozwój zdolności matematycznych wraz z wiekiem.

Dyskalkulia jest zaburzeniem występującym bez jednoczesnego zaburzenia ogólnych funkcji umysłowych. Trudności, na które napotykają cierpiący na dyskalkulię, związane są m.in. z wykonywaniem podstawowych operacji matematycznych i porządkowaniem liczby w odpowiedniej kolejności.

Zły uczeń czy dyskalkulik

Specjaliści podkreślają: nie każdy, kto ma problemy z matematyką, cierpi na dyskalkulię. – Trudności mogą wynikać z zaniedbania edukacyjnego ucznia lub problemów natury emocjonalnej, np. lęku przed przedmiotem. Wtedy jednak mamy do czynienia z pseudodyskalkulią – wyjaśnia Janina Nowińska.

Podobną "karierę" w ostatnich latach zrobiła dysleksja i dysgrafia. Kiedy okazało się, że zaświadczenie o tych dolegliwościach zapewnia łatwiejsze warunki na egzaminach szkolnych, do poradni zaczęły się ustawiać kolejki. Co ciekawe, występowało ogromne zróżnicowanie: w niektórych miastach odsetek uczniów cierpiących na te przypadłości sięgał nawet 40 procent, w innych zawierał się w kilku procentach.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group