Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy
To tutaj ... jeżeli cierpisz i potrzebujesz pomocy
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ARTOS -TWÓRCZA TERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna -> Logoterapia, terapie naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alexis
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:19, 31 Maj 2007    Temat postu: ARTOS -TWÓRCZA TERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA

ARTOS -TWÓRCZA TERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA

Psychoterapeuta analizuje i bada zachowanie człowieka po to, by je coraz lepiej rozumieć, by promować zachowania dojrzale oraz by - w razie potrzeby - modyfikować zachowania niedojrzałe czy zaburzone. Popatrzmy w skrócie na koncepcje człowieka, na których opierają się najważniejsze szkoły i systemy psychologiczne.

Autor: Władysław Pitak

Pierwszą z tych szkół jest PSYCHOANALIZA. Obejmuje ona nurty i kierunki, które wyraźnie różnią się między sobą. Wspólną ich cechą jest przekonanie, że ludzkie zachowanie jest kształtowane poprzez impulsy i popędy natury biologicznej (seksualnej oraz agresywnej).

Z kolei BEHAWIORYZM prezentuje mechanicystyczną wizję człowieka i jego zachowania. W tej perspektywie człowiek jest traktowany jako bierny organizm, który w regulowaniu swego zachowania jest całkowicie sterowany przez środowisko zewnętrzne, a zwłaszcza przez system nagród i kar. Behawioryzm interesuje się jedynie zachowaniami typu molekularnego, ignorując wszelką aktywność człowieka w wymiarze całościowym i zintegrowanym.

W latach pięćdziesiątych naszego stulecia pojawiła się PSYCHOLOGIA HUMANISTYCZNA, jako "trzecia siła" wśród najważniejszych kierunków psychologicznych Humaniści sugerują, że to nie określone zachowania czy więzi międzyludzkie decydują o naszym losie, lecz wyłącznie nasze sposoby myślenia. Posiadanie pozytywnych przekonań na temat samego siebie jest tu uznawane za sprawdzian zdrowia psychicznego oraz kryterium właściwej postawy wobec siebie.

Tymczasem jest rzeczą oczywistą, że człowiek dojrzały psychicznie to nie ten, który widzi siebie w sposób pozytywny lecz ten, który patrzy na siebie w sposób prawdziwy, czyli realistyczny, a przez to także zróżnicowany. Taki człowiek wymaga od siebie znacznie więcej niż tylko "pozytywnego" myślenia. Wymaga od siebie pozytywnego postępowania..
Humanistyczna recepta na osiągnięcie szczęścia bywa jednak bezkrytycznie akceptowana przez wielu psychologów i pedagogów z tego względu, że nie stawia ona poważnych wymagań. Jest przecież znacznie łatwiej "pozytywnie" myśleć, niż pozytywnie postępować.

Tymczasem prawdziwe i trwałe szczęście może przynieść człowiekowi jedynie świat pozytywnych działań, dojrzałych emocji. Emocje to reakcje człowieka na własne zachowania, a także na sytuacje zewnętrzne, które mają na niego wpływ. Reakcje te wyrażają się poprzez radość, satysfakcję, poczucie pewności siebie, albo poprzez niepokój, wstyd, poczucie winy, depresję, gniew, nienawiść.

Wszystkie emocje są pozytywne jako nośniki informacji o naszym życiu. Co więcej, im bardziej bolesne są przeżywane emocje, tym cenniejszą stanowią one informację. Im większy mamy dostęp do informacji o nas samych i o naszym położeniu, tym większą mamy szansę na właściwe postępowanie i na szczęśliwe życie.

Emocje są nie tylko źródłem informacji. Niosą ze sobą także energię i motywację do działania w kierunku pozytywnym i do powstrzymywania się od działań szkodliwych. Gdy zrobimy coś dobrego, to towarzysząca temu satysfakcja mobilizuje, by dalej tak postępować. Z kolei naszym niewłaściwym zachowaniom towarzyszy niepokój, ból, gniew, a czasem nawet rozpacz.

Gdy człowiek unika kontaktu z emocjami, wtedy nie tylko traci szansę na zrozumienie własnej sytuacji życiowej, ale też ryzykuje, że emocje, których sobie nie uświadamia, zaczną kierować jego myśleniem, postępowaniem i w końcu całym życiem. Jeśli więc ktoś przeżywa nienawiść i nie ma odwagi, by sobie to uświadomić, to taka nieuświadomiona nienawiść będzie nadal kierowała jego postępowaniem, a on sam nie będzie mógł tego zmienić.

Dojrzałość natomiast to sytuacja, w której emocje informują o mojej aktualnej sytuacji życiowej, lecz mną nie rządzą. Dojrzałość w sferze emocjonalnej oznacza ponadto odkrycie, że bolesne emocje nie są nieszczęściem, lecz ważną, chociaż bolesną informacją.
Powinniśmy zatem czynić nie to, co w danej sytuacji jest emocjonalnie przyjemniejsze lecz to, co jest wartościowsze. Miłość i odpowiedzialność jest trudniejsza niż wygodnictwo i egoizm, ale owocuje radością, poczuciem bezpieczeństwa i wewnętrznym zadowoleniem.

Na każdym człowieku, który poświęca się poradnictwu psychologicznemu czy praktyce terapeutycznej, spoczywa obowiązek wzięcia osobistej odpowiedzialności za to, w jaki sposób i na ile pomaga ludziom w dojrzałym rozumieniu własnej tajemnicy oraz w dojrzałym kształtowaniu własnego życia.

W tym sensie psychoterapeuta nie powinien obiecywać osobie cierpiącej emocjonalny pokój i dobry nastrój za każdą cenę. Satysfakcja emocjonalna nie jest bowiem celem, lecz jednym ze skutków autentycznej egzystencji ludzkiej.

Zadaniem odpowiedzialnego psychologa jest stawanie się "space maker", czyli czyniącym przestrzeń, to znaczy pomagającym danej osobie w odkryciu i akceptacji całego bogactwa ludzkiej rzeczywistości. Tak sobie wyobrażam TWÓRCZĄ TERAPIĘ POZNAWCZO-BEHAWIORALNĄ, ale jednocześnie nie kwestionuję zasadności stosowania (w niektórych sytuacjach) terapii wyprowadzonej z teorii psychoanalitycznych.

Pozdrawiam czytelników tego artykułu.
Władysław Pitak


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alexis
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:22, 26 Lip 2007    Temat postu:

zaburzenia nerwicowe, depresje, fobie
nerwice, jąkanie i zacinanie, fobie, anoreksja i bulimia, depresje i uzależnienia
[link widoczny dla zalogowanych]
.
Dla skrzywdzonych
[link widoczny dla zalogowanych]
.

Foto:Władysław Pitak (logopeda,muzykoterapeuta) w towarzystwie rehabilitantek z sanatorium "Wielka Pieniawa" w Polanicy Zdroju

#

medycyna konwencjalna i naturalna
logopedia - muzykoterapia - psychoterapia - rehabilitacja – neuroterapia
[link widoczny dla zalogowanych]
.
O wszystkim
Piszemy o swoich zainteresowaniach, planach i marzeniach oraz osiągniętych sukcesów pozaterapeutycznych
[link widoczny dla zalogowanych]
.

foto: Kuracjusze korzystają z zabiegów relaksacyjnych w opracowaniu Władysława Pitaka
#

Kupię - sprzedam - wykonam - zatrudnię
oferty gabinetów terapeutycznych, stowarzyszeń i fundacji, kursy, szkolenia, warsztaty i seminaria
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Logos
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 17:48, 04 Sie 2007    Temat postu:

Znalazłeś na googlu sporo stron o ćwiczeniach jogi, pranajamy, taj - chi i innych typu relaksacje. Jest tego tak dużo, że nie wiesz, jak się w tym połapać. Co z tych ćwiczeń najbardziej nadaje się na początek?

Znalazłeś też relaks progresywny Jacobsona i trening autogenny Schultza. Są nagrania z głosem kobiet, ale nie bardzo ci się to podoba. Wołałbyś, żeby to był głos męski, no i jakaś dobra muzyka.

Nie jest łatwo coś znaleźć, bo albo wchodzisz na jakieś reklamy, albo tak specjalistyczne strony, że aż ciarki przechodzą. Chciałbyś normalne ćwiczenia dla ludzi. Nie chcesz babskich tekstów i jakichś tam takich niesamowitości. Normalnie, po ludzku gadane do chorego. Ale nie możesz znaleźć.

Na jednym forum zaproponowali ci kasety i płyty z Koszalina, ale nie masz adresu i nie wiesz do kogo masz pisać.

Co ci radzić?---------------------------


Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymasz na forach:

np.
http://fobia.fora.pl
http://nerwica.fora.pl

------------------------------------
Możesz też wejść na stronę :

[link widoczny dla zalogowanych]

Zapraszamy

Zamówienia:
------------------
[link widoczny dla zalogowanych]
lub:
[link widoczny dla zalogowanych]
tel. 094-340-60-06


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Orator
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 69
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:21, 08 Sie 2007    Temat postu:

Jest ci gorąco, trzęsą Ci się ręce, łamie głos, w głowie pustka, wydaje Ci się, że nikt nie jest w stanie Ci pomóc. To typowe objawy stresu.

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM ?

autor: Władysław Pitak - Koszalin

Gdy nasz mózg odbierze sygnał o zagrożeniu, do organizmu zostają uwolnione pewne hormony i specyficzne substancje chemiczne. One uaktywniają z kolei niektóre organy i narządy organizmu. Wtedy to właśnie zachodzą reakcje, które powodują typowe objawy stresu, ale stawiają również organizm w stan gotowości.

A co dzieje się wtedy w naszej psychice? Najczęściej czujemy niepokój, gniew, strach, przerażenie. W głowie mamy pustkę, nie możemy się na niczym skoncentrować. Mogą pojawić się kłopoty ze snem, trudności w podejmowaniu decyzji. Często dopada nas poczucie bezradności.

Większość tych psychicznych reakcji na stres to zdecydowanie przykre doznania. Próbujemy uniknąć stresujących sytuacji, niestety, nie możemy uciec przed własnym organizmem, który prędzej czy później stres odreaguje. Dlatego warto nauczyć się tego, jak radzić sobie ze stresem.

Ze stresem nie ma żartów. Można go jednak nieco opanować. Nadarza się ku temu znakomita okazja: zobacz fragmenty ćwiczeń na filmie:

Uwaga!
Po kliknięciu na wybranym adresie, poczekaj chwilę na załadowanie filmu.

01.Jaskinia Galos = [link widoczny dla zalogowanych]

02.Relaks Jacobsona = [link widoczny dla zalogowanych]

03.Joga lecznicza = [link widoczny dla zalogowanych]

04.Muzykoterapia dla dzieci = [link widoczny dla zalogowanych]

05.Muzykoterapia dla dzieci = [link widoczny dla zalogowanych]

06.Muzykoterapia dla dorosłych = [link widoczny dla zalogowanych]

07.Ćwiczenia oddechowe - Pranajama = [link widoczny dla zalogowanych]

08.Omówienie technik relaksacyjnych = [link widoczny dla zalogowanych]

09.Trening autogenny Schultza = [link widoczny dla zalogowanych]

10.Jak radzić sobie ze stresem? = [link widoczny dla zalogowanych]

Szczegółowe informacje i składanie zamówień:
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
tel.094-340-60-06


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alexis
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:59, 16 Sie 2007    Temat postu:

RECEPTA ANTYSTRESOWA
---------------------- ----------------
Czasem ściśnie Cię w żołądku, usztywni plecy, załomocze w sercu albo obudzi w środku nocy. Stres dzień po dniu zatruwa każdą komórkę Twojego ciała. Niezauważalnie rujnuje Twój organizm. Depresja, bezsenność, wrzody żołądka, nadciśnienie, a nawet bezpłodność mogą być spowodowane długotrwałym stresem. Czy można temu zapobiec?Zadbaj o dobry nastrój
----------------------------
Gdy się stresujesz, Twój oddech staje się szybki i płytki. To prowadzi do niedotlenienia całego organizmu, a przede wszystkim mózgu. Jeśli stres się utrzymuje, pojawiają się uczucie osamotnienia, depresja, trudności z pamięcią i koncentracją. To efekt działania kortyzolu, hormonu stresu, którego wysoki poziom blokuje produkcję dopaminy, hormonu odpowiedzialnego za dobre samopoczucie. Dodatkowo długotrwały stres zaburza proces wydzielania estrogenów, żeńskich hormonów płciowych. W efekcie owulacja i miesiączka są nieregularne. Co więcej, możesz mieć nawet trudności z zajściem w ciążę.Jak pokonać stres?
--------------------
Zafunduj sobie kurację światłem. Kup specjalną lampę, która daje światło 10 000 luksów, jak słońce latem. Poprawi ono produkcję serotoniny, hormonu szczęścia.
Codziennie rano pij szklankę "koktajlu szczęścia": trzy łyżki niesłodzonego kakao, dwie łyżki cukru waniliowego i łyżkę mączki ziemniaczanej wymieszaj z dwoma szklankami mleka. Całość podgrzej na wolnym ogniu, aż składniki się rozpuszczą i mikstura zgęstnieje. Do gorącego koktajlu dodaj dwa pokrojone w plasterki banany i łyżkę płatków migdałowych. Wymieszaj, wystudź i zjedz.
Na stres najlepszy jest seks. Kochajcie się bez pośpiechu. Najlepiej przy spokojnej, rytmicznej muzyce.Nie poddawaj się we śnie
-------------------------
Kłopoty ze snem pojawiają się niemal zawsze, gdy coś Cię trapi. Śpisz niespokojnie, budzisz się. Skutkiem niewyspania są ciągłe zmęczenie i huśtawka nastrojów. Twój biologiczny zegar sam reguluje cykl snu, produkując melatoninę i serotoninę, hormony odpowiedzialne za zdrowy sen. Stres zaburza proces ich wytwarzania. Jeśli poziom hormonów nie jest dostatecznie wysoki, sen staje się przerywany i płytki. Pojawiają się trudności z zasypianiem, koszmary nocne i poranne zmęczenie. Wysoki poziom hormonów stresu wprowadza organizm w stan gotowości do czuwania i uniemożliwia spokojny sen.Jak pokonać stres?
-------------------
Gimnastykuj się przynajmniej pół godziny dziennie. Ćwiczenia podwyższają poziom endorfin, naturalnych substancji odprężających i przeciwbólowych. Nie jedz przed snem. Ostatni posiłek najlepiej zjeść przed godziną 18. Pamiętaj, żeby nie zabierać pracy do domu. Rozmyślanie o problemach zawodowych przed snem może zaburzać jego przebieg.
Przed snem wypij herbatkę z melisy. Pozwoli Ci spokojnie usnąć. Niech Twoja sypialnia będzie miejscem przeznaczonym jedynie do odpoczynku i seksu. Najlepiej, byś w sypialni nie trzymał telewizora ani nie pracował w niej.
Zatroszcz się o żołądek
--------------------------
Pieczenie i ssanie w żołądku wcale nie musi oznaczać głodu. Może być reakcją Twojego organizmu na wczorajszą awanturę z ukochanym lub stanie w korku, gdy się spieszysz. Wiele z nas w stresie sięga po coś słodkiego. Po zjedzeniu czekoladowego batonika czujesz nagły przypływ dobrego humoru, ale jest on tylko chwilowy. Nagły wzrost poziomu glukozy we krwi poprawia nastrój. Jednak po kilkunastu minutach poziom cukru gwałtownie spada, powodując ponowne drastyczne obniżenie nastroju. Jeśli słodkie przekąski wejdą Ci w nawyk, pojawią się zbędne wałeczki tłuszczu, a to kolejny powód do zmartwień. Żyjąc w stresie, powinieneś unikać kofeiny, która pobudza centralny układ nerwowy i potęguje uczucie rozdrażnienia. Układ pokarmowy najczulej reaguje na stres, najczęściej rozpychaniem w żołądku, zgagą, zaparciami. Gdy jesteś zrelaksowany, jedzenie pozostaje w żołądku przez około pół godziny, zaś stres drastycznie zaburza trawienie i sprawia, że zalega ono tam 48 godzin. Fermentujące pokarmy mogą powodować biegunkę lub wzdęcia. Stres nasila te dolegliwości. Długotrwałe napięcie może przyczynić się do powstania wrzodów żołądka.
Jak pokonać stres?
----------------------
Codziennie rano wypij szklankę wody o temp. pokojowej. Wyeliminuje zaparcia i uwolni organizm od zatruwających toksyn. Koniecznie jedz o stałych porach. Najlepiej nieduże posiłki cztery, pięć razy dziennie. Jeśli czujesz, że uczucie głodu jest nie do zniesienia, sięgnij po marchewkę, ryżowe pieczywo lub filiżankę zielonej herbaty. Dają uczucie sytości, a nie tuczą.

Jedz świeże warzywa i owoce, szczególnie banany, cebulę, pory i czosnek. Wspomagają odporność organizmu. Pij jogurty, które odbudowują naturalną florę bakteryjną.
Twoja dieta powinna być bogata w magnez. Dlatego pij kakao, jedz orzechy, soję, kaszę gryczaną i sezam. Unikaj alkoholu. Drażni on śluzówkę żołądka, powodując bóle i uczucie pieczenia.Walcz o odporność
--------------------
Stres zaburza produkcję białych krwinek, odpowiedzialnych za walkę z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Gdy trwa długo, Twój organizm przestaje dawać sobie radę. Nie potrafi walczyć jednocześnie z chorobą i stresem. Osłabiony stresem organizm jest bardziej narażony na choroby serca, nowotwory, wylew, cukrzycę czy bezpłodność. Hormony stresu mogą też zwiększać ilość "złego" cholesterolu (LDL) we krwi. Jeśli jest go za dużo, powoduje przyspieszanie odkładania się na ścianach naczyń płytki miażdżycowej, a to zwiększa ryzyko zawałów serca. Długotrwały stres może powodować też zaburzenia krzepnięcia, co prowadzi do powstawania zakrzepów, zaburzeń krążenia i zwiększa ryzyko zatorów tętnicy płucnej oraz udaru mózgu. Nadmierny stres może prowadzić też do nadciśnienia.Jak pokonać stres?
--------------------
Bierz witaminę C lub wyciąg z pestek grejpfruta. Wspomogą układ odpornościowy.
Ćwicz głębokie oddechy przynajmniej dziesięć minut dziennie. Usiądź wygodnie, z dala od hałasu i staraj się oddychać brzuchem, tak by pracowała przepona. To pozwoli Twojemu organizmowi powrócić choć na chwilę do stanu równowagi.
Nie bagatelizuj sygnałów ostrzegawczych wysyłanych przez Twoje ciało. Objawem przeciążenia stresem może być pojawienie się opryszczki wargowej i innych infekcji.

W Twojej diecie nie może zabraknąć oliwy z oliwek. Zawiera ona dużo przeciwutleniaczy zapobiegających miażdżycy. Unikaj jedzenia tłustych potraw i niezdrowych przekąsek, np. chipsów, które zwiększają ilość "złego" cholesterolu we krwi.
Regularnie ćwicz. Możesz pływać, biegać, jeździć na rowerze. Ruch zwiększy wydolność mięśnia sercowego i poprawi kondycję układu krwionośnego.
Chcesz więcej?
Zapraszamy do naszych forów dyskusyjnych:

www.nerwica.fora.pl
www.fobia.fora.pl
[link widoczny dla zalogowanych]
www.psychoterapia.fora.pl
[link widoczny dla zalogowanych]
www.sukces.fora.pl
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Erka
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 65
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:37, 14 Paź 2007    Temat postu:

Terapia nerwic, wad i zaburzeń mowy,
czytania i pisania

GABINET NEUROLOGOPEDYCZNYWładysław Pitak

Cytat:
- pedagog kultury - Akademia Pedagogiczna w Słupsku;
- dyplomowany logopeda - Uniwersytet Gdański;
- psychoterapeuta rodzinny- Polska Fundacja Zaburzeń Mowy w Lublinie;
- muzykoterapeuta - CIDOTAM w Bydgoszczy;
- aktor estradowy z uprawnieniami reżyserskimi- MKiS w Warszawie;

specjalizacja - terapia nerwic i jąkania.


Praktyka zawodowa


Od 40 lat zajmuje się kształceniem zdolności twórczych za pomocą ekspresji muzyczno-dramatycznej (absolwent 4-letniego Studium Teatralnego COMUK w Warszawie, egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu artysty estradowego w specjalności aktorskiej i reżyserskiej, dyplom magistra pedagogiki )

Od 25 lat zajmuje się terapią nerwic , wad i zaburzeń mowy, czytania i pisania (Podyplomowe Studium Logopedyczne w Gdańsku , certyfikaty z muzykoterapii, jąkania wczesnodziecięcego i psychoterapii rodzin).

Badania i eksperymenty w zakresie muzykoterapii (pierwszy zawodowy muzykoteraputa prowadzący zabiegi zlecane przez lekarzy w sanatoriach Pomorza Środkowego).

Wykłady, pokazy warsztatowe i praktyczna terapia dzieci nerwicowych, jąkających się i dyslektycznych na sympozjach, konferencjach i turnusach rehabilitacyjnych.

Szkolenia dla biznesmenów, działaczy społecznych, dziennikarzy i polityków w zakresie retoryki , erystyki , marketingu i public relations.

Założyciel i prezes Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS w Koszalinie


Członkami Towarzystwa LOGOS są lekarze, logopedzi, psychoterapeuci , nauczyciele, aktorzy , dziennikarze i biznesmeni. Efektem współpracy ludzi wielu zawodów są własne filmy , nagrania dźwiękowe i opracowania technik i metod terapii i kształcenia zachowań w różnych sytuacjach

Gabinet wyposażony jest w podstawowe narzędzia i pomoce logopedyczne oraz w sprzęt audiowizualny . Towarzystwo posiada własne studio filmowe i fotograficzne.

.

Adres:


Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy „LOGOS”
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254
Kontakt:

e-mail :
[link widoczny dla zalogowanych]
strony URL:
[link widoczny dla zalogowanych]

.

@@@@@@@@@@@

Szczecin - Szukaj: logos szczecin...instytucji Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy "Logos" - Kretomino. woj. zachodniopomorskie&... ...instytucji Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 28k - Kopia - Podobne strony

Szczecin - Szukaj: logos szczecin...głównej Wypowiedzi na temat artykułu: Autor Logos biuro logos.dt.pl tel.... ...Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS, 75-900 Koszalin - Kretomino, ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 29k - Kopia - Podobne strony
[ Więcej wyników z [link widoczny dla zalogowanych] ]

e-medica - medycyna naturalna w KoszalinieTowarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS, 75-900 Koszalin - Kretomino, ul. Pieczarek 4. PKO BP SA I O/Koszalin nr 49 1020 2791 0000 7602 0009 2346 ...
emedica.republika.pl/ - 34k - Kopia - Podobne strony

Kretomino k. Koszalina. Trening kreatywnościTowarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS Kretomino k. Koszalina, ul. Pieczarek 4, tel. (94) 340 60 06, 600 809 254 e-mail: [link widoczny dla zalogowanych] ...
wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/247913.html - 13k - Kopia - Podobne strony

Kretomino k. Koszalina. Szkolenie: Jak negocjować i rozwiązywać ...miejsce: Kretomino k. Koszalina data wydarzenia: od 2006-12-13 do 2006-12-31 organizator: Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS ...
wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/247914.html - 13k - Kopia - Podobne strony
[ Więcej wyników z wiadomosci.ngo.pl ]

SUPER OKAZJA !!! płyta VCD za DARMO - - Galeria Zdrowia ...Władysław Pitak , 75-900 Koszalin-Kretomino, ul. Pieczarek 4 , ... potwierdzona zamówieniem mailowym (biuro@logos.dt.pl) lub telefonicznym (094-340-60-06) z ...
sukces.fora.pl/super-okazja-plyta-vcd-za-darmo-t121.html - 37k - Kopia - Podobne strony

[link widoczny dla zalogowanych] - - Galeria Zdrowia, Marketingu i Rozrywki -Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOSTowarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy "LOGOS" Kretomino k/Koszalina, ul. Pieczarek 4, tel.(0...94) 340-60-06, ...
sukces.fora.pl/www-logos-pomorze-pl-t40.html - 173k - Kopia - Podobne strony
[ Więcej wyników z sukces.fora.pl ]

Kretomino k. Koszalina. Szkolenie i warsztaty: Jak radzić sobie ze ...Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy "LOGOS" Kretomino k. Koszalina, ul. Pieczarek 4, tel. (94) 340 60 06, 600 809 254 e-mail: [link widoczny dla zalogowanych] ...
zachodniopomorskie.ngo.pl/view/structure.NavigationNodeSearchResult;jsessionid=DE671D68C54FDD10F1ADC0260E... - 14k - Kopia - Podobne strony

KRETOMINO - Firmy w branży Logopedzi - info-pages.plKatalog firm, region : Kretomino. Alfabetyczny spis branż zawierających firmy, ... "Logos" Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy Kretomino, ul. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 11k - Kopia - Podobne strony

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOSTowarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS. 75-900 Koszalin - Kretomino, ul. Pieczarek 4,. tel. (094) 340-60-06, tel kom. 600-809-254 ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 11k - Kopia - Podobne strony

FORUM - nerwice, fobie, depresje, wady i zaburzenia mowyOśrodek Neurologoterapii - Koszalin- Kretomino, ul. Pieczarek 4 ... Jacobson, Schultz, Maltz, Pitak, Koszalin, logoterapia, logos, psychoza, lęk, erotyka, . ...
nerwica.nethit.pl/forum/topic4209070.html - 14k - Kopia - Podobne strony

FORUM LOGOS - nerwice, fobie, depresje, wady i zaburzenia mowyLogos Unregistered [0.0.0.0], Temat: Re: Rak -nerwica-problem w głowie? ... [link widoczny dla zalogowanych] Ośrodek Neurologoterapii - Koszalin- Kretomino, ul. ...
users.nethit.pl/forum/read/logos/3614076/ - 22k - Kopia - Podobne strony

AFAZJA - AUTYZM - ALALIA - RELAKSACJAe-mail : [link widoczny dla zalogowanych] Tel : (094) 340 60 06 , tel. kom. ... Wrocław, Kołobrzeg, Mielno, Kretomino, marketing, logoterapia, jedynak, logos, ...
afazja.wizytowka.pl/ - 9k - Kopia - Podobne strony

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy "LOGOS" - ForumOstatnia aktualizacja: 2004-11-01. Nasz adres:. 75-900 Koszalin-Kretomino, ul. Pieczarek 4 tel. (0..94) 340 60 06, email: [link widoczny dla zalogowanych].
verbum04.republika.pl/forum/ - 9k - Kopia - Podobne strony

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOSOstatnia aktualizacja: 2003-11-10. Nasz adres:. 75-900 Koszalin-Kretomino, ul. Pieczarek 4 tel. (0..94) 340 60 06, email: [link widoczny dla zalogowanych].
socjoterapia.webpark.pl/orator06/ - 20k - Kopia - Podobne strony

"Logos" Towarzystwo Terapii i Kształcenia MowyKontakt "Logos" Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy- Zaplanuj trasę 75-900 Kretomino, ul. Pieczarek 4 - woj. zachodniopomorskie tel. 094 34... ...
netsprint.pl/serwis/card?id=5551208&catid=205&q=Logopedzi - 10k - Kopia - Podobne strony

Warsztaty z muzykodramy i gier psychologicznych - Psychoterapia ...organizator: Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS adres: 75-900 Koszalin - Kretomino, ul.Pieczarek 4 tel.: 094-340-60-06, e-mail: [link widoczny dla zalogowanych] ...
www.fobia.fora.pl/warsztaty-z-muzykodramy-i-gier-psychologicznych-t226.html - 37k - Kopia - Podobne strony

seroxat a środki przeciwbolowe - Psychoterapia nerwic, fobii i ...Kretomino k. Koszalina. Szkolenie: Jak negocjować i rozwiązywać konflikty 2006-12-13, 09:28 Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS zaprasza na ...
www.fobia.fora.pl/seroxat-a-srodki-przeciwbolowe-t101.html - 64k - Kopia - Podobne strony
[ Więcej wyników z www.fobia.fora.pl ]

ARTOS - OŚRODEK LOGOTERAPII i TRENINGU OSOBOWOŚCIhttp://www.logos.dt.pl. Zarzad/dyrekcja 75-900 Koszalin- Kretomino. Profile działalności logopedia, muzykoterapia, kształcenie zdolności twórczych ...
dykcja.webpark.pl/ - 20k - Kopia - Podobne strony

LogopediaTowarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS. Władysław Pitak. Specjalista logopeda, psychoterapeuta. Koszalin-Kretomino. ul. Pieczarek 4 ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 11k - Kopia - Podobne strony


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kitar
Gość


PostWysłany: Pon 22:05, 15 Paź 2007    Temat postu:

za pioniera gatunku, jakim jest muzyka relaksacyjna, uchodzić może na świecie Kitaro - Japończyk, który zainspirowany swoimi głębokimi duchowymi doznaniami, podjął się przełożenia ich na język muzyki elektronicznej.
Obecnie muzyka relaksacyjna stała się gatunkiem bardzo popularnym (zazwyczaj jest klasyfikowana jako "muzyka New Age"). Interesującym jej przedstawicielem, o bardzo bogatym dorobku, jest m.in. Oliver Shanti.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Erka
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 65
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 10:46, 14 Paź 2008    Temat postu:

4. RELAKSACJA wg WINTREBERTA dla DZIECI - Zaburzenia Afektywne
foto: Kuracjusze korzystają z zabiegów relaksacyjnych w opracowaniu Władysława Pitaka #
www.afektywne.fora.pl/forum-testowe,1/relaksacja-wg-wintreberta-dla-dzieci,129.html
.

5. Chore dziecko też chce się bawić ! - Zaburzenia Afektywne
foto: Kuracjusze korzystają z zabiegów relaksacyjnych w opracowaniu Władysława Pitaka
www.afektywne.fora.pl/forum-testowe,1/chore-dziecko-tez-chce-sie-bawic,131.html
.

6. MUZYKOTERAPIA jako zabieg uzdrowiskowy - Zaburzenia Afektywne
foto: Kuracjusze korzystają z zabiegów relaksacyjnych w opracowaniu Władysława Pitaka #
www.afektywne.fora.pl/forum-testowe,1/muzykoterapia-jako-zabieg-uzdrowiskowy,134.html


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polak
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:05, 01 Lis 2010    Temat postu:


LOGOS-Koszalin
LOGOPEDIA MEDIALNA

Władysław Pitakdla dziennikarzy, pracowników mediów, rzeczników prasowych, pracowników PR, menedżerów.

Zajęcia odbywają się w formie 3-dniowych zjazdów (od piątku do niedzieli).
W programie między innymi zajęcia obejmujące zagadnienia z zakresu estetyki żywego słowa, interpretacji tekstów, elementów retoryki, pracy nad głosem, pracy przy mikrofonie, przygotowania wystąpienia przed kamerą, kształtowania wizerunku, elementów psychologii w komunikacji, technik pokonywania stresu.

Prowadzi je logopeda, muzykoterapeuta, aktor estradowy, operator kamer filmowych i telewizyjnych, wizażysta – Władysław Pitak.


Adres:


Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy
„LOGOS”
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254Kontakt:

e-mail :
[link widoczny dla zalogowanych]
strony URL:
[link widoczny dla zalogowanych]


.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
AdministratorDołączył: 31 Maj 2007
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 20:37, 21 Lip 2017    Temat postu:

.
.
Koszalin – Trening kreatywności

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS zaprasza na trening kreatywności. Celem szkolenia jest poznanie technik twórczego myślenia w rozwiązywaniu problemów, szukaniu nowych rozwiązań i doskonaleniu pomysłów już istniejących.

Szkolenie jest skierowane do wszystkich osób, które są zainteresowane rozwinięciem swojego twórczego potencjału, w szczególności do pracowników wydawnictw, agencji reklamowych.


Główne zagadnienia:

- techniki kreatywnego myślenia,
- mapy myślowe jako twórcze przetwarzanie informacji,
- myślenie lateralne,
- improwizacja jako rozbudzanie twórczego potencjału,
- kreatywne myślenie w zespole,
- bariery postawy twórczej.

W sprawie terminów i kosztów należy kontaktować się z organizatorem.

Nasz adres :

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS
75-900 Koszalin, ul. Pieczarek 4,
tel. (94) 340 60 06; 600 809 254
e-mail:
[url]orator@logos.webserwer.pl[/url]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna -> Logoterapia, terapie naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin