Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy
To tutaj ... jeżeli cierpisz i potrzebujesz pomocy
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Relaks - sposób nie tylko na stres

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna -> publikacje, oferty terapeutyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgorzata
Gość


PostWysłany: Nie 22:56, 23 Wrz 2007    Temat postu: Relaks - sposób nie tylko na stres

RELAKS –sposób nie tylko na stres

„Tylko zrelaksowany człowiek jest prawdziwym twórcą i idee przychodzą do niego jak błyskawica.”
Cyceron

W języku potocznym pojęcie relaks, oznacza rozluźnienie, odprężenie a techniki czy metodyrelaksacyjne to sposoby wpływania na stany psychiczne i samopoczucie poprzez oddziaływanie na organizm.

W terapii i rehabilitacji przez relaks określa się zmniejszenie stanu napięcia psychofizycznego w całym ciele, co wiąże się zarówno z eliminacją napięcia mięśniowego, jak i świadomym obniżeniem aktywności myślowej.

Według wielu badaczy (Kokoszka, 1993, Tart, 1972) relaksacja jest specyficznym stanem świadomościowym.

Nasze mięśnie mogą znajdować się w różnych stanach, jest to: napięcie w stanie czuwania, skurczczyli wykonanie pracy, wysiłku i rozkurcz np. podczas snu. Te stany są normalne, występujązarówno u człowieka jak i zwierzęcia.

Kolejny stan to relaks, gdzie uzyskuje się dekoncentrację o wiele większą niż we śnie i poprzez działania świadome dochodzi się w czasie kilku minut do usunięcia zmęczenia. Drugim przeciwstawnym stanem do relaksu jest stan super napięcia. Zespoły mięśni bez potrzeby pozostają w ciągłym super napięciu. Stan ten nie występuje normalnie u zwierząt; niestety jest częstym dodatkiem do „darów” cywilizacji. Ludzie często żyją z bezwiednie zaciśniętymi szczękami, napiętymi mięśniami szyi, ze zmarszczonymi brwiami i stwardniałymi mięśniami ramion.

Codziennym zjawiskiem współczesnej cywilizacji jest stan wzmożonego napięcia psychofizycznego. Kiedy spostrzegamy coś niebezpiecznego, nasz organizm automatycznie przygotowuje się do zwiększonego wysiłku. Następuje wzrost ciśnienia krwi, częstości oddychania, szybkości przemiany materii. Temu wszystkiemu towarzyszy ogromne napięcie mięśni, które kiedyś może doprowadzić do odczuwania dolegliwości w postaci bólu głowy, uczucia mdłości, opadania żołądka, drżenia całego ciała i omdleń. Powstaje lęk przed niebezpieczeństwem płynącym z wyobraźni, a nie z rzeczywistości.

Przykładem tego może być zachowanie trenera, którego bokser walczy na ringu. Mogą w nim powstać takie same napięcia psychiczne i fizyczne, jak u jegopodopiecznego w czasie walki. Znają ten "ból" także rodzice, których dzieci przystępują do egzaminów lub, kiedy długo nie nadchodzi oczekiwana wiadomość.

Dobrym lekarstwem, usuwającym napięcia określonych grup mięśni organizmu, naczyńkrwionośnych i całego układu nerwowego są techniki relaksacyjne, czyli metody odprężaniaorganizmu.(Władysław Pitak – psychoterapeuta)

RELAKSACJA - KORZYŚCI ZDROWOTNE

Podczas relaksacji ciało odpoczywa. Stan głębokiej relaksacji jest uzdrawiający dla całego organizmu. Zwalnia się metabolizm, słabnie napięcie mięśniowe, w zapisie EEG fal mózgu pojawia się rytm alfa, charakterystyczny dla głębokiej relaksacji. Pojawienie się rytmów mózgowych alfa i theta powoduje wyraźne obniżenie się poziomu hormonów stresowych.

Występowanie wymienionych fal mózgowych w sposób znaczący podwyższa także sprawnośćimmunologiczną organizmu. Według najnowszych badań neurofizjologów amerykańskich proces leczenia organizmu jest znacznie przyśpieszony, kiedy mózg znajduje się w określonym stanie. Dzięki świadomemu utrzymywaniu się w stanie alfa procesy zdrowotne zachodzą znacznieszybciej i sprawniej. Kilkanaście minut dziennie poświęconych relaksacji ma naukowo udowodniony bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie Stosując odpowiednie techniki wyciszające możemy również osiągnąć tak dziś pożądany spokój wewnętrzny i harmonię.

RELAKSACJA - LEPSZE WYNIKI W NAUCE

Relaksacja uaktywnia prawą półkulę mózgową, dzięki czemu zaczynamy być bardziej kreatywni, zapamiętujemy szybciej i więcej, poprawia się nasza koncentracja. Myślimy bardziej twórczo i pozytywnie. Relaksacja pozwala sharmonizować siły cielesne i umysłowe, a następnie skierować je na przyswojenie informacji.

To właśnie stan relaksu pozwala spełnić trzy warunki super uczenia

1-pozwala zintegrować obydwie półkule;
2- ułatwia równomierną stymulację wszystkich zmysłów;
3- jest tożsamy z osiągnięciem stanu Alfa, czyli stanu podwyższonej chłonności umysłowej, w którym uczenie dzieje się samoistnie;

RELAKSACJA - LEPSZE WYNIKI W SPORCIE

Metody relaksacyjne i regulacji psychicznej stosowane przez sportowców, poprawiająsamopoczucie, wpływają na obniżenie lęku i lepsze wykonanie zadań psychomotorycznych. Doświadczenia pedagogów, trenerów i psychologów wskazują na korzystne znaczenie wprowadzenia technik relaksacyjnych do procesów dydaktyczno - wychowawczych oraz treningusportowego.

Czołowi amerykańscy koszykarze, korzystają z technik relaksacji. Relaksacja jest wykorzystywana w treningu olimpijczyków - wioślarzy. Najlepsze piłkarskie kluby europy zachodniej mają w swoich szeregach specjalistów od relaksacji i koncentracji.

Z zaawansowanych technik relaksacyjnych korzystał nasz rodak - Adam Małysz i jak sam przyznaje są one równieżprzyczyną jego niesamowitych sukcesów!

RELAKSACJA - CO DAJE ?PRZYSPIESZA PROCES LECZENIA POPRAWIA PRACĘ SYSTEMU IMMUNOLOGICZNEGOUSUWA NEGATYWNE SKUTKI STRESUPOZWALA ODNALEŹĆ WEWNĘTRZNĄ RÓWNOWAGĘDAJE UCZUCIE WYCISZENIA I SPOKOJU POWODUJE LEPSZE NASTAWIENIE DO ŻYCIA POPRAWIA WYNIKI W NAUCE POPRAWIA KONCENTRACJĘ I PAMIĘĆPOPRAWIA WYNIKI OSIĄGANE W SPORCIE

Jedną z metod zmierzających do zmniejszenia napięcia emocjonalnego u dzieci jest relaksacja mięśniowa. Opiera się ona na założeniu, że ciało i umysł tworzą niepodzielną całość. Jednośćpsychiczna wyraża się między innymi tym, że zaburzenia psychiczne i napięcie emocjonalne powodują zaburzenia równowagi neurohormonalnej i wpływają na wzrost napięcia mięśniowego.

Doprowadzenie do rozluźnienia mięśni pozwala z kolei na uzyskanie zmniejszenia napięcia emocjonalnego. Tak więc relaksacja jest warunkiem prowadzenia wszelkich zabiegów psychoterapeutycznych. Sposobów na relaks można obecnie znaleźć całą gamę, nie tylko w literaturze fachowej ale także w licznych czasopismach i magazynach.

Co do moich uwag, to po pierwsze zwracam uwagę na oddech – oczywiście przeponowy, głęboki, równy jest kluczem do szybkiego odprężenia.

Po drugie odpowiednia muzyka, spokojna, w wolnym tempie – najlepsza to zgodna z rytmem serca, czyli 60 uderzeń na minutę, odpowiada rytmowi ciała ludzkiego w relaksie. Poza tym muzyka zapełnia ciszę , która dla początkujących może się wydawać krępująca i prowokować do zachowańdezorganizacyjnych. Po trzecie stosuję – błogi relaks w wyobraźni, która przenosi każdego w jegoulubione miejsce w przyrodzie.

W swojej pracy pedagogicznej już od wielu lat stosuję ćwiczenia relaksacyjne znając i widząc ich namacalne efekty. Ćwiczenia te są nieodłączną częścią moich zajęć gimnastyki korekcyjnej. Uzyskuję w ten sposób wyciszenie grupy, uspokojenie, a także efekt korekcji postawy. Zajęcia te ze względu na miejsce prowadzenia – mała salka i niezbyt liczna grupa ćwiczących są świetnąokazją do zastosowania relaksacji.

Dzieci pomimo początkowych zahamowań, szybko doceniająwartość tego „odpoczynku” i chętnie w nim uczestniczą. Oczywiście nie wszyscy są jednakowo dojrzali, i niektórym uczniom dopiero po dłuższym czasie udaje się wyciszyć, rozluźnić, zamknąćoczy. Po zajęciach dzieci spokojnie wychodzą do szatni, również w czasie przebierania daje sięzauważyć spokój i miłą atmosferę.

Zajęcia relaksacji prowadzę również w czasie lekcji w szkole średniej. Młodzież licealna bardziejświadoma, dojrzała i przyjmująca argumenty zdrowotne jako szansę dla siebie, chętnie uczestniczyw relaksacji. Zpewnością dużą rolę odgrywa moment - przed rozpoczęciem relaksu - trudno „wyhamować” bezpośrednio po pasjonującym meczu, lub emocjonującej zabawie. Osobiście stosuję zestawćwiczeń jogi, które są wspaniałym wstępem do relaksu.

Warto jednak pamiętać o mogących wystąpić trudnościach. Relaks wymaga skupienia i szczególnejuwagi, do której nie są przyzwyczajeni uczniowie, zwłaszcza w szkole podstawowej. Głód ruchu, ciągła aktywność wyklucza z ich pojęcia „relaks”. Położenie się w bezruchu wywołuje u niektórych reakcje śmiechu, wręcz zawstydzenia, lub pokusę przerwania ciszy.

Dlatego ta forma zajęć wymagaod prowadzącego sporego doświadczenia oraz umiejętności przeprowadzenia tych ćwiczeń. Musi on zachować pewien luz, pozbyć się sztuczności i napięcia aby samemu nie być zaprzeczeniemrelaksu.

Przed rozpoczęciem, zwłaszcza z nową grupą omawiam ćwiczenia, ich rolę oraz mogące wystąpić trudności. Miejsce samych ćwiczeń jest czynnikiem bardzo wspomagającym sesjęrelaksacyjną, tym bardziej im mniej zaawansowana jest grupa. Również osoby o dużejpobudliwości, mające trudności z wyciszeniem znacznie łatwiej sobie radzą w pomieszczeniach kameralnych, z odpowiednim wystrojem, oświetleniem, cichych. Należy dodać, że czystość i porządek samego pomieszczenia, jak i jego wystrój, sprzyjają atmosferze poszukiwania ładu i harmonii wewnątrz siebie.

Literatura:
Ćwiczenia relaksacyjne – Lesław Kulmatycki, Warszawa 1995; Sukces w szkole – Monika Łukasiewicz, Poznań 2000;

Opracowanie: Małgorzata Korcz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tunia
Gość


PostWysłany: Pią 9:27, 05 Paź 2007    Temat postu:

Cytat:
Generalnym warunkiem dojścia do zdolności sterowania sobą (także w sensie psychosomatycznym) jest nauczenie się relaksu i treningu autogennego.

Ta umiejętność likwiduje niepokój i lęk, przywraca spokój i odprężenie, a w dalszej konsekwencji budzi aktywność i okazje do osiągnięć, a także satysfakcji z twórczego działania - umiejętności rozwiązywania własnych problemów życiowych
.

mgr Władysław Pitak - dyplomowany logopeda i muzykoterapeuta
(z artykułu: Muzykoterapia jako zabieg sanatoryjny)
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Erka
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 65
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:06, 14 Paź 2007    Temat postu:

Terapia nerwic, wad i zaburzeń mowy,
czytania i pisania

GABINET NEUROLOGOPEDYCZNYWładysław Pitak

Cytat:
- pedagog kultury - Akademia Pedagogiczna w Słupsku;
- dyplomowany logopeda - Uniwersytet Gdański;
- psychoterapeuta rodzinny- Polska Fundacja Zaburzeń Mowy w Lublinie;
- muzykoterapeuta - CIDOTAM w Bydgoszczy;
- aktor estradowy z uprawnieniami reżyserskimi- MKiS w Warszawie;

specjalizacja - terapia nerwic i jąkania.


Praktyka zawodowa


Od 40 lat zajmuje się kształceniem zdolności twórczych za pomocą ekspresji muzyczno-dramatycznej (absolwent 4-letniego Studium Teatralnego COMUK w Warszawie, egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu artysty estradowego w specjalności aktorskiej i reżyserskiej, dyplom magistra pedagogiki )

Od 25 lat zajmuje się terapią nerwic , wad i zaburzeń mowy, czytania i pisania (Podyplomowe Studium Logopedyczne w Gdańsku , certyfikaty z muzykoterapii, jąkania wczesnodziecięcego i psychoterapii rodzin).

Badania i eksperymenty w zakresie muzykoterapii (pierwszy zawodowy muzykoteraputa prowadzący zabiegi zlecane przez lekarzy w sanatoriach Pomorza Środkowego).

Wykłady, pokazy warsztatowe i praktyczna terapia dzieci nerwicowych, jąkających się i dyslektycznych na sympozjach, konferencjach i turnusach rehabilitacyjnych.

Szkolenia dla biznesmenów, działaczy społecznych, dziennikarzy i polityków w zakresie retoryki , erystyki , marketingu i public relations.

Założyciel i prezes Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS w Koszalinie


Członkami Towarzystwa LOGOS są lekarze, logopedzi, psychoterapeuci , nauczyciele, aktorzy , dziennikarze i biznesmeni. Efektem współpracy ludzi wielu zawodów są własne filmy , nagrania dźwiękowe i opracowania technik i metod terapii i kształcenia zachowań w różnych sytuacjach

Gabinet wyposażony jest w podstawowe narzędzia i pomoce logopedyczne oraz w sprzęt audiowizualny . Towarzystwo posiada własne studio filmowe i fotograficzne.

.

Adres:


Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy „LOGOS”
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254
Kontakt:

e-mail :
[link widoczny dla zalogowanych]
strony URL:
[link widoczny dla zalogowanych]

.@@@@@@@@@@@@@@@

Źródła stresów, techniki antystresowe - Psychoterapia nerwic ...autor: Władysław Pitak - Koszalin Gdy nasz mózg odbierze sygnał o zagrożeniu, ... Muzykoterapia dla dzieci = [link widoczny dla zalogowanych] ...
www.psychoterapia.fora.pl/zrodla-stresow-techniki-antystresowe-t53.html - 46k - Kopia - Podobne strony

Pielęgniarkom: szacunek, - Psychoterapia nerwic - Logoterapia ...autor: Władysław Pitak - Koszalin Gdy nasz mózg odbierze sygnał o zagrożeniu, ... Muzykoterapia dla dzieci = [link widoczny dla zalogowanych] ...
www.psychoterapia.fora.pl/pielegniarkom-szacunek-t43.html - 45k - Kopia - Podobne strony

Kofeina plus ćwiczenia mogą chronić przed rakiem skóry ...autor: Władysław Pitak - Koszalin Gdy nasz mózg odbierze sygnał o zagrożeniu, ... Muzykoterapia dla dzieci = [link widoczny dla zalogowanych] ...
www.psychoterapia.fora.pl/kofeina-plus-cwiczenia-moga-chronic-przed-rakiem-skory-t65.html - 48k - Kopia - Podobne strony

DYKCJA - ODDYCHANIE DYNAMICZNEOpr. Władysław Pitak. “...trening autogenny (...) staje się nader pożytecznym .... [link widoczny dla zalogowanych] · [link widoczny dla zalogowanych] ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 40k - Kopia - Podobne strony

Muzykoterapia jako zabieg sanatoryjny - Club fanów tanich winMUZYKOTERAPIA JAKO ZABIEG UZDROWISKOWY mgr Władysław Pitak podjął temat niezwykle ciekawy nie tylko z punktu widzenia naukowego, ale również praktycznego. ...
www.clubtaniewino.fora.pl/muzykoterapia-jako-zabieg-sanatoryjny-t4353.html - 25k - Kopia - Podobne strony

Wolne tematy. - Club fanów tanich winCV - Władysław Pitak, 0, Senior, 75, Pią 18:24, 27 Lip 2007 Senior. Brak nowych postów ... Muzykoterapia jako zabieg sanatoryjny ...
clubtaniewino.fora.pl/wolne-tematy-f3.html - 62k - Kopia - Podobne strony

RELAKS i UŚMIECH... MIMO WSZYSTKOWładysław Pitak - psychoterapeuta .... [link widoczny dla zalogowanych] · [link widoczny dla zalogowanych] · [link widoczny dla zalogowanych] ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 35k - Kopia - Podobne strony

WIRTUALNY WYWIAD Z UDAREM MÓZGUNapisał: Władysław Pitak Siedzę przy łóżku chorego, z którym przed chwilą .... [link widoczny dla zalogowanych] · [link widoczny dla zalogowanych] ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 37k - Kopia - Podobne strony

INTERNET w AKCJI KATOLICKIEJ - AKCJA w INTERNECIEWładysław Pitak PS. Zapraszam do korespondencji : e-mail: [link widoczny dla zalogowanych] ... [link widoczny dla zalogowanych] · [link widoczny dla zalogowanych] ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 49k - Kopia - Podobne strony


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konc
Gość


PostWysłany: Pon 22:08, 15 Paź 2007    Temat postu:

Jako etap początkowy często stosuje się koncentrację (która zasadniczo zwiększa aktywność układu ortho-sympatycznego - pobudzenia wegetatywnego), jednak po pewnym czasie przechodzi się do skupienia wolnego od wysiłku.


Koncentracja jest bardziej ostra i ma pewien element starania się ze strony naszej woli. Skupienie jest bardziej płynne i polega zasadniczo na utrzymywaniu ciągłości i pełni uwagi.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hagart
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:45, 14 Sty 2008    Temat postu: Drzewo genealogiczne mojej rodziny

Metryki są najpewniejszymi dokumentami dotyczącymi naszej rodziny, gdyż sporządzone zostały dla potrzeb urzędowych a nie dla potrzeb genealogicznych

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Drzewo genealogiczne mojej rodziny
www.naszairlandia.fora.pl
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 0:26, 01 Lis 2008    Temat postu:

Progresywnej relaksacji mięśni jest łatwiejszy do nauki niż autogenic szkolenia nie trzeba silnej wyobraźni, jest również odpowiedni dla osób aktywnych i niespokojny, jakie przynosi szybsze rezultaty, poprzez uzyskanie Monitor praktycznych instrukcji, to uwagę na relaks, to tylko po Poradnik siedzi samodzielnie, z pomocą kaset i płyt dostępnych


Progressive Muskelentspannung ist leichter erlernbar, als Autogenes Training man benötigt kein ausgeprägtes Vorstellungsvermögen, sie ist auch geeignet für aktive und unruhige Menschen, sie bringt schneller Erfolge, man bekommt durch den Übungsleiter konkrete Handlungsanweisungen, so liegt die Aufmerksamkeit bei der Entspannung, sie ist nach nur einer angeleiteten Sitzung alleine, mit Hilfe von Kassetten und CDs möglich
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Video
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:17, 25 Gru 2008    Temat postu:

Album 2x VCD/DVD - Ćwiczenia relaksacyjne i autogenne

1. Relaks progresywny Jacobsona + Trening autogenny Schultza

Pełne wersje 2 ćwiczeń do praktycznego wykonywania w warunkach domowych i klubowych.

Opracowanie i wykonanie: Władysław Pitak, muzykoterapeuta i logopeda medialny.

Nagrania wykonano w Jaskiniach Solno-Jodowych "Galos" w Kudowie i Lądku Zdroju w 2004 r.

2. Jak radzić sobie ze stresem + omówienie technik relaksacyjnych

Wykład, prezentacja i omówienie w wyk. Władysława Pitaka podczas Ogólnopolskich Warsztatów dla Dziennikarzy - Niepołomice 2004).

Z wykładu i prezentacji dowiesz się, że: "relaksacja Jacobsona polega na wykonywaniu określonych, celowych ruchów rękami, nogami, tułowiem i twarzą, po to, aby napinać i rozluźniać określone grupy mięśni organizmu. Napinanie i rozluźnianie służy najpierw wyuczeniu zdawania sobie sprawy z różnicy wrażeń płynących z mięśnia napiętego i rozluźnionego.

Systematyczne ćwiczenia uczą także nawyku rozluźniania własnych mięśni. Uczenie się relaksu jest podobne do uczenia się jazdy na nartach czy pływania.

Z treningu płyną określone korzyści.

Oto niektóre z nich:
- przyjemne doznania i poprawa samopoczucia,
- wzmocnienie zaufania do siebie,
- zmniejszenie nadciśnienia i poprawa pracy serca,
- lepsza praca żołądka i jelit,
- działanie profilaktyczne przeciw wrzodom i kłopotom trawiennym,
- zmniejszenie nerwowości, rozwój wyobraźni i procesów myślenia.

Nazwa trening autogenny Schultza pochodzi od greckiego słowa "autos"- sam i "genos"- początek, pochodzenie, ród. Autogenny znaczy więc: ćwiczący własne EGO.

Różnica między stanem hipnotycznym a autogennym polega na tym, że w pierwszym przypadku człowiek znajduje się pod wpływem działania hipnotyzera, a w autogenii - pod wpływem samego siebie.

Trening Schultza ma bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu wspomagającym przy różnego rodzaju neurozach i zaburzeniach psychosomatycznych, dolegliwościach hormonalnych, w neurologii, foniatrii, położnictwie, stomatologii i przy drobnych zabiegach chirurgicznych.

Metoda sprawdziła się w wielu dziedzinach , m.in. w poradniach wychowawczych i małżeńskich, w sporcie (przed startem) i sztuce aktorskiej i publicznych wystąpieniach (przy opanowywaniu tremy przed występami).

Obiektywne badania kliniczne (EEG, EKG) dowodzą, że metoda ta wpływa na łagodzenie, a nierzadko usuwa m.in. takie objawy chorobowe:

- nerwicowy częstoskurcz serca i nerwowe połykanie powietrza,
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy,
- dławica sercowa (połączona ze stanami lękowymi),
- dusznica oskrzelowa,
- nerwice narządowe (dyskinezje dróg żółciowych, spastyczne stany jelit, zaparcie),
- męczliwość, migrena i moczenie nocne,
- naczynioruchowe bóle głowy,
- nadciśnienie tętnicze,
- nadczynność tarczycy,
- pokrzywka i świąd nerwicowy,
- ruchy przymusowe (tiki) i wymioty psychogenne,
- wegetatywne zaburzenia krążenia i przewodu pokarmowego.

#Koszt albumu 2xDVD = 40 zł.+ 5 zł (koszty pocztowe) = 45,- zł z przedpłatą na konto:

nr 51 1020 2791 0000 7102 0048 6860

rodzaj wpłaty: album 2xVCD

Wysyłka odbywa się w terminie 3 dni po otrzymaniu potwierdzenia z banku o wpłynięciu w/w kwoty na konto.
~~~~~~~~~~~~

Uwaga:

wpłata na konto powinna być potwierdzona zamówieniem mailowym (biuro@logos.dt.pl) lub telefonicznym (094-340-60-06) z podaniem tytułu zamówionego nagrania, nazwiska odbiorcy i jego adresu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paulina
Gość


PostWysłany: Czw 21:48, 25 Mar 2010    Temat postu:

Witam,
Proszę o informację nt. możliwości zakupu pozycji pt:
Relaks progresywny wg Jacobsona + Trening autogenny wg Schultza

Dziękuje
Paulina
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Logos
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:23, 16 Lip 2011    Temat postu:

ARTOS - OŚRODEK LOGOTERAPII i TRENINGU OSOBOWOŚCI


logopeda dyplomowany , psychoterapeuta mgr Władysław Pitak.
[link widoczny dla zalogowanych]
Rejestracja telefoniczna : 94-340-60-06
Godziny przyjęć uzgadniane są z pacjentami


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychoterapia nerwic - Logoterapia zaburzeń mowy Strona Główna -> publikacje, oferty terapeutyczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin